Sveiko stuburo klinika

Sveiko stuburo klinika

Klinikoje galime padėti Jums, jeigu:

 • jaučiate skausmą kaklo ir sprando srityse (jis gali plisti į ranką);
 • maudžia tarp menčių, maudimas kyla į viršų ar leidžiasi žemyn;
 • diegia juosmens srityje, skausmas plinta į koją;
 • esate po stuburo operacijos ir norite sužinoti, kaip pradėti judėti ir stiprėti;
 • sustingusi visa nugara ar kuri nors jos dalis;
 • patyrėte fizinę traumą ir negalite grįžti į įprastinį gyvenimą;
 • antroje dienos pusėje pradedate jausti nuovargį ir stiprėjantį skausmą kaklo, tarpumenčio arba juosmens srityse;
 • sportuojate, bet norite geresnės savijautos (netenkina esami rezultatai);
 • neseniai pagimdėte ir atsirado ar paūmėjo kaklo, nugaros skausmas;
 • dirbate sėdimą darbą ir norite pradėti saugiai mankštintis;
 • turite magnetiniu rezonansu patvirtintą stuburo išvaržą, slankstelių nestabilumą, stuburo osteochondrozę, diskozę ar stenozę ir norite sužinoti gydymo judesiu galimybes, gauti išsamias rekomendacijas.

 

REGISTRUOKITĖS telefonu:  +370 619 19 888

Vidmantas Zaveckas

Daugiau nei 20 metų patirtis

Daugiau nei 20 metų patirtis padeda suprasti ir pažvelgti į pacientą daug kompleksiškai nei vien tik taikyti lokalų simptominį gydymą (fizioterapija ir masažas), kuris taipogi gali būti efektyvus jeigu skausmo priežastis sutampa su skausmo šaltiniu.

Ūmaus skausmo metu judesiai dažniausiai sutrinka dėl pasireiškiančio slopinančio efekto, todėl jį pašalinus ir panaikinus slopinimą skausmas taip pat dingsta. Lėtinio, užsitęsusio skausmo metu dažnai skausmo šaltinis (vieta iš kurios kyla skausmas) nesutampa su skausmo priežastimi (dėl ko kyla skausmas).

Lėtinio skausmo gydymas, taikant tik lokalias priemones, dažnai būna neefektyvus, negaunama norimo rezultato atstatant sutrikusią judesio, kurį lemia darni Nervų-Raumenų-Sąnarių (N-R-S) tarpusavio sąveika, funkciją. Būtent šių struktūrų tarpusavio sąveika, o ne kiekvienos veikla atskirai, ilgalaikėje perspektyvoje, lemia mūsų judėjimo ir funkcijos atstatymo bei lavinimo galimybes.

Vidmantas Zaveckas
Diagnostika

Diagnostika

Kompleksinis ištyrimas

Mūsų atliekamas kompleksinis ištyrimas apima 3 pagrindines sritis:

 • subjektyvią būklę - simptomai;
 • stuburo nuotraukas - struktūra;
 • judesio galimybes - funkcija.


Tiksli diagnostika padeda parinkti geriausią personalizuotą gydymą ir šalinti ne tik skausmo šaltinius, bet ir priežastis. Taip užtikrinamas ilgalaikis rezultatas sprendžiant kaklo, tarpumenčio, juosmens skausmo ir sutrikusio judesio problemą.

 

Įvertinus galimas rizikingas sveikatai užpildžius specialų klausimyną, analizuojame turimas nuotraukas - magnetinio rezonanso, kompiuterinės tomografijos arba rentgeno.

Atliekame kompleksinę personalizuotą stuburo skausmo ir judesio sutrikimo diagnostiką.

A. Kompleksinis ištyrimo Bio-Psicho-Socio modelis naudojamas vertinant lėtinį skausmą. Įvertiname sąsajas tarp kūno, savijautos ir išorinių aplinkybių bei nustatome vyraujančią problemą.

B. Mechaninio skausmo vertinimas apima Nervų - Raumenų - Sąnarių funkcijos ištyrimą, nustatant skausmo šaltinį – nustatomi judesiai, provokuojantys pagrindinį simptomą – skausmą, tirpimą.

C. Testuojant silpnąją raumenų grandį ir susijusį judesio sutrikimą, nustatome pagrindines Nervų-Raumenų funkcijos sutrikimo priežastis bei raumenų disbalansą.

Gydymas

Tikslingas ir personalizuotas

Gydymo metodika paremta ilgamete asmenine ir tarptautine patirtimi, derinant atskirus metodus tarpusavyje ir siekiant maksimaliai personalizuoto rezultato, mažinant skausmą bei gerinant funkciją.

Trauma, perkrovimas, fizinis pasyvumas arba netaisyklingas fizinis aktyvumas gali sukelti skausmą. Skausmas slopina raumenis, dalyvaujančius tam tikro judesio atlikime. Kiti raumenys turi daugiau dirbti tam, kad kompensuotų užslopintų raumenų funkciją. Tai sukelia neuroraumeninės sistemos išsiderinimą, kitaip vadinamą Nervų-Raumenų disbalansą.

Neuroraumeninė aktyvacija (Neurac)

Taikydami šį gydymo metodą, siekiame subalansuoti ir „perkrauti“ nervų ir raumenų sistemą. Naudodami specializuotas padėtis ir judesius, suaktyviname „miegančius“ raumenis, kurie dažniausiai ir būna nugaros, tarpumenčio ir juosmens skausmo priežastimi.

Neurac gydymo metodu siekiame šių tikslų:

1. Aktyvinti tikslingus raumenis tinkama seka ir optimaliu krūviu.

2. Atstatyti funkcinį judesio stereotipą, gerinant neuroraumeninį valdymą:

 • pašalinti ar sumažinti skausmą;
 • integruoti lokalių ir globalių raumenų aktyvumą;
 • atstatyti normalią judesių amplitudę įvairiuose stuburo regionuose.


3. Įgalinti toleruoti įprastinių treniruočių krūvį tiems, kurių fizinis pajėgumas yra stipriai sumažėjęs dėl užsitęsusio skausmo arba pooperacinės būklės, tačiau dėl gresiančio daugelio raumenų nykimo būtina reguliariai atlikti fizinius pratimus.

Neurac metodas padeda nustatyti ir efektyviai gydyti tikrąją judėjimo sistemos skausmo priežastį, kuri sėkmingai sprendžiama naudojant Redcord laisvo kybojimo judesio technologijas, sudarančias sąlygas pratimus atlikti be skausmo.

Judesio edukacija. Mokome saugių, efektyvių, individualizuotų kūno padėčių ir judesių stuburo skausmui sumažinti, atsižvelgdami į dėl skausmo pasikeitusį judesį. Patariame sėdėsenos ir judėsenos ergonomikos klausimais. Mažiname baimę judėti, didindami pasitikėjimą savo stuburo ir kūno judesiais, atliekamais įvairiose aplinkose: namų, darbo, laisvalaikio.

Manualinė kineziterapija. Tai yra gydymas judesiu, papildomai specialisto rankomis koreguojant, stabdant arba nukreipiant judesį tikslingai, norima kryptimi. Integruodami manualinės terapijos technikas į paties asmens atliekamą judesį, gauname tikslingą ir personalizuotą poveikį, kuris efektyviai mažina skausmą ir atstato sutrikusią judesių amplitudę.

Slankstelių mobilizacija. Įvertinę slankstelių paslankumą, siekiame tikslingai išjudinti sustingusius kaklo, krūtininės dalies ir juosmens slankstelius ir pagerinti pasyvius slankstelių judesius. Atliekama procedūra gulimoje statinėje padėtyje arba pačiam asmeniui judant įvairiose kūno padėtyse, atsižvelgiant į skausmo provokaciją.

Atlikdami šią procedūrą naudojame Mulligan, Maitland ir McKenzie manualinės terapijos metodikas. Siekiame sudaryti sąlygas ne tik tikslingai atstatyti pasyvius slankstelių judesius, bet ir pagerinti skausmo užslopintų raumenų funkciją. Pagerėjęs kaklo, tarpumenčio arba juosmeninės stuburo dalies judesių valdymas pagerina bendrą savijautą ir gyvenimo kokybę.

Fizioterapija, kinezioteipavimas ir masažas. Šias pasyvias atstatymo priemones integruotai naudojame kaip papildymas pagrindiniam gydymui judesiu. Šie metodai negali dominuoti bendrame gydymo plane, nes jų efektyvumas, kaip pagrindinių gydymo priemonių, nėra įrodytas, tačiau gali būti pagrįstas atsižvelgiant į individualų teigiamą atsaką gydymo ir reabilitacijos procese.

Užtikriname ilgalaikę priežiūrą tęsiant individualizuotą reabilitaciją modernioje, įranga gausiai aprūpintoje kineziterapijos salėje.

Gydymas
PREVENCIJA

PREVENCIJA

Gyvenimo kokybei ir darbingumui

Praėjus ūmiam skausmo epizodui, teikiamos individualios konsultacijos skausmo prevencijai.

Subalansuotos pratimų programos sudarymas ir priežiūra – prevencinės programos dalis.

Suvaldžius skausmą, pratimų programa turėtų būti tęsiama, kad sumažėtų skausmo pasikartojimo tikimybė. Siūloma individualizuota skausmo prevencinė programa grupelėje iki 3 asmenų su kineziterapeuto priežiūra padeda pasiekti ir išlaikyti ilgalaikį rezultatą. Subalansuotai parinkti pratimai ir dozuotas intensyvumas užtikrina gerą savijautą ir pakankamą energijos lygį. Tai ypač svarbus etapas, nes specializuoti pratimai turi būti atliekami laikantis taisyklingos laikysenos reikalavimų.

Kainos

Paslauga Trukmė, min. Kaina, Eur.
Pirminis vizitas (paciento ištyrimas, gydymo strategijos ir gydymo prognozės pristatymas, gydymo procedūrų teikimas, konsultavimas) 90 65
Gydymo procedūros po pirmojo vizito atliekamos vadovaujančiojo kineziterapeuto 50 50
Gydymo procedūros po pirmojo vizito atliekamos kineziterapeuto 50 35
Konsultacija ir gydomųjų pratimų paskyrimas ir apmokymas (vadovaujančiojo kineziterapeuto) 30 20
Stuburo sveikatos profilaktinis patikrinimas 90 95

Padovanokite Judesio sveikatos savo artimajam – galimybę judėti be skausmo.

Norėdami įsigyti dovanų kuponą atlikite bankinį pavedimą į „Judesio medicinos“ Swedbank, AB banko sąskaitą:

Gavėjas: „Judesio medicina“, MB

Sąskaitos Nr.: LT767300010149980185

Mokėtina suma: 75 Eurai

Mokėjimo paskirtis: Dovanų kuponas Vardenis Pavardenis (asmuo, kuriam skirtas kuponas)

Asmeniui, pasinaudojusiam dovanų kuponu, bus suteiktos asmens sveikatos priežiūros paslaugos (kineziterapijos), kurių metu bus atliktas kliento (paciento) ištyrimas, gydymo strategijos ir gydymo prognozės pristatymas, gydymo procedūrų teikimas, konsultavimas.

Registracijai ar kilus klausimams skambinkite tel. +370 619 19 888

ATSILIEPIMAI

Labai gera aplinka. Labai geri nauji treniruokliai ir nepakartojami specialistai įsiklausantys į pacientų norus, pageidavimus ir stengiasi kaip galima geriau jiems padėti.

Stasys

Į kliniką kreipiausi dėl stuburo išvaržos sukeltų stiprių nugaros bei kojos skausmų ir nusilpusios kojos prieš 1,5 metų. Klinikos specialistai suteikė konsultacijas ir pagalbą, dėka kurių šiandien jaučiuosi gerai, skausmai išnyko, o kojos raumenų jėga atsistatė. Reguliariai lankausi kineziterapijos užsiėmimuose grupėje klinikoje, po kurių visada jaučiuosi žvali ir energinga. Esu labai dėkinga už ypatingai profesionalias paslaugas klinikos specialistams, taip pat ir už nuoširdų bendravimą bei patarimus, kaip sveikiau ir aktyviau gyventi.

Skirmantė

Labai gera aplinka. Labai geri nauji treniruokliai ir nepakartojami specialistai, įsiklausantys į pacientų norus, pageidavimus ir stengiasi kaip galima geriau jiems padėti.

Aldona
 1. 1
 2. 2
 3. 3
Sveiko stuburo klinika Judesio medicinos centras Profesinės sveikatos projektai