Esu labai dėkingas Daliai už išgydytą peties skausmą. Pasirodo ne visas problemas reikia spręsti operacijomis. Rekomenduoju visiems pirmiausia išbandyti gydymą judesiu. Ačiū.
Judesio medicinos centre galime padėti Jums atstatyti arba pagerinti fizinę sveikatą, jeigu turite Nervų - Raumenų - Sąnarių funkcijos sutrikimų ir norite individualizuoto, kompleksinio ir sisteminio požiūrio į savo problemos sprendimą.
Centre galime padėti Jums grįžti į buvusį prieš tai fizinės sveikatos lygmenį, jeigu:
REGISTRUOKITĖS telefonu: +370 619 19 888
Kineziterapeutė, 10 metų praktikoje integravusi manualinės terapijos ir kineziterapijos metodus ilgalaikiams rezultatams užtikrinti.
Sėkmingai dirba su Redcord, Ergo-Fit, Compex, Chatanooga, Yamuna priemonėmis ir yra judesiu grįstos funkcinės reabilitacijos mokyklos šalininkė.
Nuolat domisi medicinos ir kineziterapijos metodikomis, yra dirbusi įvairiose reabilitacijos ir gydymo įstaigose. D. Anuprevičiūtė specializuojasi šiose srityse:
Judėjimo sistemos sutrikimai ir stuburo, sąnarių, raumenų skausmas
Skausmo mažinimas
Skausmo mažinimas ir sutrikusio judesio atstatymas vykdomas, derinant pasyvius ir aktyvius gydymo metodus. Atliekant judesius neskausmingose padėtyse, palaipsniui aktyvinami gilieji raumenys. Eigoje krūvis didinamas iki individualios tolerancijos ribos, kol judesiai gali būti atliekami be skausmo, ir yra išlaikomas taisyklingas pratimo atlikimas. Mažėjant nusiskundimams, gerėja judesio atlikimas ir gebėjimas įtempti bei atpalaiduoti raumenis. Kuo geresnė judesio kokybė ir raumenų darbas - tuo mažiau skauda.
Funkcinė reabilitacija
Nusilpusios funkcijos atstatymas vyksta, susiejant lokalų, regioninį ir globalų judesių atlikimo būdus. Tai atliekama, keičiant aplinkos priemones - nuo treniruoklių izoliuotoms raumenų grupėms iki laisvo kybojimo sistemų raumenų grandinėms. Siekiama raumenų funkciją atstatyti ne tik probleminėje skausmo, traumos ar operacijos paveiktoje vietoje, bet ir mažinti bendrą kūno raumenų disbalansą. Būtent raumenų disbalansas gali būti nematoma ledkalnio dalis, kuri slepiasi po ilgalaikiu stuburo, sąnarių ir nervų skausmu.
Funkcinės reabilitacijos etape siekiame didinti individualų pajėgumą, atsižvelgiant į krūvio tolerancijos galimybes, taisyklingą judesių atlikimą ir skausmą. Atliekant specializuotus pratimus, krūvis dozuojamas, analizuojant skausmo jutimą. Skausmas neturi atsirasti ar tapti stipresnis, nei buvo juntamas prieš pradedant kineziterapiją.
Atsigavimo priemonės
Raumenų elektrinė stimuliacija atliekama moderniu šveicarų gamybos Compex aparatu, skiriama stipriai pertemptiems raumenims atpalaiduoti - kraujotakai pagerinti ir įtampai sumažinti. Kompleksinės raumenų atsigavimą skatinančios programos gali būti naudojamos tą pačią dieną po funkcinės reabilitacijos pratimų atlikimo. Pagal individualų poreikį galimos papildančios atsigavimą priemonės – volavimas, perkusinis masažas bei teipavimas.
Traumų prevencija
Įvykus pirmai traumai atsigavimo sėkmė priklauso nuo pačios traumos apimties, individualių organizmo savybių ir laiko. Tyrimai rodo, kad vienas didžiausių rizikos veiksnių patirti traumą - prieš tai buvusi trauma. Ši rizika galima tiek sportuojantiems sveikatinimo tikslu, tiek profesionaliems sportininkams.
Mūsų požiūris į traumų prevenciją grindžiamas išplėstiniu raumenų disbalanso testavimu laipsniškai didėjančio krūvio sąlygomis ir trauminės vietos funkcinio stabilumo įvertinimu. Nustačius silpnąsias raumenų grandines bei žinant nepakankamą funkcinį sąnario stabilumą, galima tiksliai ir individualizuotai, pagal kūno disbalansą ir/ ar sporto šakos specifiką, parinkti ir išmokinti prevencinių pratimų. Šie specializuoti pratimai gali būti atliekami prieš pradedant sportinę treniruotę kaip apšilimo dalis arba kaip fizinio parengimo programos sudėtinė dalis.
Pakartotinis judesių pajėgumo testavimas parodo, kaip sėkmingai įgyvendinama traumų prevencijos programa, ir ką reikia keisti tolimesniame etape.
Testavimas
Prevencinis testavimas ir treniravimas taikomas ilgalaikiams fizinės sveikatos ir stuburo reabilitacijos rezultatams išlaikyti.
Kas yra judesys? Tai netiesinė sąveika tarp organizmo, aplinkos ir užduoties. Norėdami standartizuoti testavimo metodikas, bet kartu atitikti įvairių pacientų asmeninius poreikius, naudojame norvegų, vokiečių ir amerikiečių patirtimi grįstas testavimo metodikas.
KLINIKINIS RAUMENŲ GRANDINIŲ testavimas / KRŪVIO TOLERANCIJOS įvertinimas
Neurac (neuroraumeninės aktyvacijos) gydymo metodas sukurtas Norvegijoje. Šiandien jis patvirtintas tarptautiniu mastu daugiau nei 40 pasaulio šalių. Neuroraumeninio pajėgumo testų metu ištiriamos kaklo, nugaros, peties, alkūnės, klubo, kelio problemos, nustatoma silpniausia raumenų grandis. Lygindami konkrečios skausmo vietos ir silpniausios raumenų grandies sąsajas, nustatome asmeninio raumenų disbalanso, susijusio su skausmo priežastimi, profilį.
Taikydami pasyvius ir aktyvus metodus, prioritetą teikiame aktyviems metodams, kurių efektyvumas pagrįstas moksliniais tyrimais. Atliekant beskausmį judesį, aktyvuojasi ne tik tam tikras raumuo, raumenų grupė ar raumenų grandinė, bet ir nervų sistemos judesio programos (smegenyse), kurių veikimas dėl skausmo buvo sutrikdytas. Raumenų jėgos pusiausvyra tarp įvairių raumenų grupių atstatoma pagal laipsniškai didėjančio pasipriešinimo principą.
Pratimai priklausomai nuo individualaus pajėgumo ir skausmo gali būti atliekami: 1) aktyviai su pagalba, 2) aktyviai be pagalbos ir 3) su pasipriešinimu. Ilgą laiką kineziterapijoje pasipriešinimo krūviui sudaryti buvo taikomos išorinės priemonės - svareliai, blokeliai, smėlio maišeliai. Vėliau atsirado išorinis pasipriešinimas elastinių juostų pavidalu. Šiuo metu galvojama, kad gali pakakti ir vien savo kūno svorio tam, kad būtų galima užtikrinti pakankamą pasipriešinimą ir raumenų jėgos atstatymą / lavinimą be išorinių priemonių.
Redcord Neurac (neuroraumeninės aktyvacijos) metodas leidžia sudaryti tokias sąlygas, kuomet pati silpniausia raumenų grandis bus efektyviai ir be skausmo integruota į bendrą raumenyno darbą. Ir svarbiausia – šios raumenų grandies silpnumas nebus kompensuotas stipresnių raumenų darbu, kuris stipresnius raumenis dar labiau pertemptų ir nualintų. Kitaip sakant, efektyvi raumenų disbalanso reabilitacija grindžiama silpnosios raumenų grandinės/-ių aktyvinimu ir stiprinimu. Tikslingai integruojamas liemens ir kojų/rankų raumenyno darbas.
Daugeliu atveju kai skausmas jaučiamas, atliekant įprastinį judesį, pakanka sudaryti sąlygas atlikti tą patį judesį su pagalba (nukrovimu), ir skausmas sumažėja arba dingsta. Tokiu būdu (su elastinių virvių pagalba) palengvinama vidinė raumens koordinacija ir atsiranda galimybė laipsniškiau aktyvuotis judesio centrams ir tolygiau paskirstyti krūvį visam raumeniui, o ne vien tik tam tikroms jo skaiduloms, kurios kompensuoja viso raumens darbą, ir todėl būna pertemptos.
Esant individualiam poreikiui, yra galimybė taikyti pertemtų raumenų slopinimo ir atpalaidavimo metodikas. Tam naudojame įvairų masažą – elektrostimuliacinį, perkusinį, vibracinį ar rankų. Raumenyną ir nervų sistemą atpalaiduojantis poveikis integruojamas į bendrą reabilitacijos programą. Kai kuriais atvejais papildomai atliekamas kinezioteipavimas (specialių medicininių pleistrų klijavimas ant kūno).
Tai natūralus etapas, prasidedantis po reabilitacijos, kai norite visapusiškai sustiprėti, gerai jaustis ir būti darbingais. Atliekamų pratimų intensyvumas ir jų kiekis po truputį didėja, patys pratimai sudėtingėja, ir visa tai rodo gerėjančias jūsų organizmo prisitaikymo prie krūvio galimybes. Gerėjant jai, gerėja ir gyvenimo kokybė. Padidėjus fiziniam pajėgumui, didėja bendras jūsų darbingumas.
Sveikatinimas susideda iš:
Profesionaliam sportininkui rezultatai yra svarbiausias tikslas. Nuolat kyla klausimas - kaip padidinti pajėgumą? Daugybė praktikų ir mokslininkų siekia atsakyti į šį klausimą. Galimai nėra vieno, universalaus jau žinomo recepto. Genetika, raumens skaidulų tipas, hormoninė sistema, psichologiniai veiksniai ir daugybė kitų faktorių yra atsakingi už pajėgumą. Specifinių raumenų grandžių pajėgumas gali pabloginti sportinį rezultatą, ypač jei vargina pasikartojanti arba perkrovos trauma.
Kiekviena sporto šaka, turėdama didelę specifinių judesių įvairovę, sukuria prielaidas specifinėms problemoms. Šios gali apimti įvairias Nervų - Raumenų - Sąnarių (JUDESIO) sistemos dalis - vieną arba keletą sąnarių, raumenų, sausgyslių, nervų. Trumpiau ar ilgiau sutrikus sportinei veiklai, blogėja varžybų rezultatai, kyla pasitikėjimo judesiu problema. Ypač tai svarbu, parenkant efektyvų gydymo, reabilitacijos planą sportininko, patyrusio traumą, ilgalaikėje karjeroje.
Patirta trauma yra vienas pagrindinių rizikos veiksnių įvykti pasikartojančiai traumai. Sutrikęs specifinių raumenų aktyvumas kartu su nuo vaikystės “užtreniruotu” sporto šakai būdingu raumenų disbalansu tarsi paslepia silpnesnes raumenų grandis po stipriųjų raumenų galimybėmis. Parinkdami individualizuotus korekcinius pratimus, silpnajai raumenų grandžiai, galime tikslingai prisidėti prie bendro sportininko skausmo gydymo, funkcinio pajėgumo didinimo ir traumų prevencijos.
(Abromiškių reabilitacijos ligoninėje vykęs komandinis darbas testuojant Olimpinį ir pasaulio čempioną Virgilijų Alekną. Komandoje iš kairės į dešinę Kęstutis Laurinskas, Dalia Anuprevičiūtė ir Vidmantas Zaveckas)
Paslauga | Trukmė, min. | Kaina, Eur. |
---|---|---|
Gydymo procedūros salėje atliekamos kineziterapeuto individualiu režimu | 50 | 35 |
Gydymo procedūros salėje 2 asmenų grupėje * | 50 | 25 |
Gydymo procedūros salėje 3 asmenų grupėje * | 50 | 25 |
Konsultacija ir gydomųjų pratimų paskyrimas ir apmokymas | 30 | 20 |
*Pandemijos laikotarpiu Lietuvos teritorijoje galiojant nustatytam karantino ar ekstremalios padėties režimui atitinkamos paslaugų grupės gali būti ribojamos arba neteikiamos. |
Padovanokite Judesio sveikatos savo artimajam – galimybę judėti be skausmo.
Norėdami įsigyti dovanų kuponą atlikite bankinį pavedimą į „Judesio medicinos“ Swedbank, AB banko sąskaitą:
Gavėjas: „Judesio medicina“, MB
Sąskaitos Nr.: LT767300010149980185
Mokėtina suma: 85 Eurai
Mokėjimo paskirtis: Dovanų kuponas Vardenis Pavardenis (asmuo, kuriam skirtas kuponas)
Asmeniui, pasinaudojusiam dovanų kuponu, bus suteiktos asmens sveikatos priežiūros paslaugos (kineziterapijos), kurių metu bus atliktas kliento (paciento) ištyrimas, gydymo strategijos ir gydymo prognozės pristatymas, gydymo procedūrų teikimas, konsultavimas.
Registracijai ar kilus klausimams skambinkite tel. +370 619 19 888
Esu labai dėkingas Daliai už išgydytą peties skausmą. Pasirodo ne visas problemas reikia spręsti operacijomis. Rekomenduoju visiems pirmiausia išbandyti gydymą judesiu. Ačiū.
Kiekvienas užsiėmimas pagerina savijautą. Norėtųsi lankytis dažniau, tačiau sunku suderinti su darbu.
Į kliniką kreipiausi dėl stuburo išvaržos sukeltų stiprių nugaros bei kojos skausmų ir nusilpusios kojos prieš 1,5 metų. Klinikos specialistai suteikė konsultacijas ir pagalbą, dėka kurių šiandien jaučiuosi gerai, skausmai išnyko, o kojos raumenų jėga atsistatė. Reguliariai lankausi kineziterapijos užsiėmimuose grupėje klinikoje, po kurių visada jaučiuosi žvali ir energinga. Esu labai dėkinga už ypatingai profesionalias paslaugas klinikos specialistams, taip pat ir už nuoširdų bendravimą bei patarimus, kaip sveikiau ir aktyviau gyventi.